Наш навчальний заклад
Поради фахівців

 
 
Зробіть харчування дитини корисним і смачним 
 
 
 
 

Багата поживними компонентами їжа і розвиток дитини – дві важливі складові, що йдуть рука об руку. Чим більше поживної їжі входить в раціон Вашої дитини, тим здоровішими вона буде. Вимоги до живильної їжі у маленької дитини значно відрізняється від таких у дорослих, оскільки дитина проходить кілька стадій розвитку в процесі росту. Тому виникає потреба в здорової поживної їжі для Вашого малюка.

Роль батьків у загальному процесі розвитку та росту дитини безумовно велика. Вони повинні бути впевнені, що їхні діти отримують добре збалансовану поживну їжу, багату на калорії та поживні речовини, які так необхідні дитині на ранніх стадіях розвитку. Пропонуємо Вам невелике керівництво з годівлі відповідно до потреб дітей.

Щоденний раціон дитини має містити близько двох порцій їжі, багатої протеїнами. Потреба в поживної їжі для 4-6 річних дітей становить 24 грама протеїну в день, а для 7-10 річних – 28 грам. Всім відомий той факт, що сніданок повинен бути самим поживним і ситним. Більш того, сніданок повинен включати в себе багату поживними речовинами їжу. Каша з цільних зерен або вівсяна каша з родзинками можуть стати ідеальним сніданком. Збалансована дієта може також містити їжу багату кальцієм, тому запропонуйте Вашій дитині близько 3-4-х порцій, багатих кальцієм в тій чи іншій формі. Дітям у віці 4-8 років необхідно 800 міліграм кальцію. Щоб збагатити організм дитини залізом включайте до його раціону пісне м’ясо, сушені боби, птицю, рибу і цільні зерна. Норма заліза для дітей становить 10 грамів на день. Сонячне світло – відмінне джерело вітаміну D, тому стежте, щоб Ваші діти більше часу проводили на свіжому повітрі. Дітям необхідно отримувати 5 міллісантіграмм на день. Вітамін С можна включити в дитячу дієту у вигляді чорниці, ківі, дині, апельсинів і полуниці. Їжа багата вітаміном А сприяє поліпшенню зору. Зелені овочі, такі як шпинат, зелені боби, служать кращим джерелом вітаміну А. Дітям у віці від 4 до 6 років необхідно отримувати 500 міллісантіграмм вітаміну А, у той час як дітям 7-10 років необхідно 700 міллісантіграмм вітаміну А в день.

Поживна їжа є дуже необхідною для нормального росту дітей. Щоб Ваша дитина їла її з задоволенням, увімкніть фантазію, готуйте страви різноманітними цікавим способами. Чому б не почати це прямо сьогодні. 
 
 
  
 
 Коригувальна гімнастика для дітей
 
  
Коригувальні вправи – це вправи, які зміцнюють м’язи тулуба, вигинають хребет у напрямку, протилежному патологічному викривленню та розвивають статичну та динамічну його функції.Завданням коригувальних вправ є :
1.протидія деформації хребта;
2.виховання правильної постави;
3.сприяння гармонійному фізичному розвитку дітей.
Коригувальні вправи використовуються при слабкому фізичному розвитку дитини, порушеннях постави, деформації грудної клітини, плоскостопості та інших відхиленнях.Ці вправи утворюють основу коригувальної гімнастики.Всі вправи для профілактики плоскостопості проводяться босоніж, щоб діти відчували кожну точку на стопі.

 

 Комплекс коригувальних вправ при сколіозі.

 1.    В.п. – лежачи на животі, зігнувши підняті ноги. Голову покласти на тильну сторону кистей рук. Підняти правий лікоть, пружно зробити рухи. Те саме – лівим.

2.    В.п. – як в впр.№ 1. Ледве підняти грудну клітину, повертаючись, торкнутися головою по черзі правого лівого плечей. Подивитися на підлогу, повертатися у в.п. на видиху.
3.    В.п. – лежачи на животі, права рука – догори, ліва рука донизу. Прогнутися, зробити два рухи назад, повернутися в в.п., потім змінити положення рук.
4.    В.п. – лежачи на спині, руки зігнуті, кисті під головою, лікті до підлоги. Рухи тулуба праворуч, ліворуч.
5.    В.п. – сидячи, ноги нарізно, руки догори. Колові оберти руками з поворотами тулуба праворуч, ліворуч.
6.    В.п. – стоячи на колінах, руки догори. Сісти на праву п’ятку лобом торкнутися лівого коліна. Так само – в іншу сторону.
Дозування кожної вправи – диференційовано, залежно від віку та рівня фізичної підготовки дітей.

 Комплекс коригувальних вправ проти плоскостопості.

 1.    Різновиди ходьби: на носках, на зовнішньому склепінні стопи, на п’ятках, з підігнутими пальцями ніг, з піднятими пальцями ніг.

2.    Стоячи, за допомогою згинання пальців ніг, просуватися по підлозі уперед, назад («Гусеня»)
3.    Стоячи або сидячи, спробувати пальцями ніг підняти з підлоги хустинку, олівець, папірець, прокотити вперед м’яч, утримуючи його стопами ніг.
4.    Ходьба по предметах: палиці, камінці, маленькі м’ячики та ін.
5.    Сидячи за допомогою пальців ніг зняти шкарпетку, а потім спробувати її одягти.
6.    Сидячи, спробувати постукати пальцями ніг по підлозі. «Гра на піаніно»

 

Добирати до 5 вправ на одне заняття, домагатися якості виконання вправ. 
 
 
Як вберегти дитину від грипу та інших респіраторних захворювань?
 
 
 
 
 
 
 
Профілактика захворювань 
 

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

*повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

*загартовування та часте провітрювання приміщень;

*вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

*Часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

*Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;

*Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.